Isfahan Province Association of Guild Societies of Employers

رييس خانه صنعت،معدن و تجارت ايران: سهل آبادی: جايگاه رزمندگان جنگ اقتصادي زندان نيست/ تحریم‌های آمریکا باید در مجامع بین المللی محکوم شود

آيين تقدير از صادر كنندگان نمونه استان اصفهان با حضور وزير صنعت،معدن و تجارت، استاندار، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ، مديران سازمان و نهادهاي دولتي ، دادستان و جمع كثيري از فعالان اقتصادي استان اصفهان در سالن همايش هاي بين المللي اتاق بازرگاني برگزار شد.

 

 

سيد عبدالوهاب سهل آبادي در اين مراسم با اشاره به برگزاری ٢٥ دوره  آيين بزرگداشت صادرکننده نمونه در کشور گفت:پس از این سال ها هیچ امتیازی برای صادرکنندگان نمونه درنظر گرفته نشده است.

وی با اشاره به عدم استقبال صادرکنندگان استان اصفهان از ثبت نام در فرایند انتخاب صادرکننده نمونه گفت:انگيزه فعالان برای شرکت در فرایند صادرکننده نمونه کاهش یافته است ، زیرا اعتقاد دارند امتیازی ویژه ای برای صادرکنندگان نمونه طی این سال ها در نظر گرفته نشده است .
وی از مديران دولتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست از دولت ایالات متحده آمریکا به دلیل اختلال در تامین غذا و دارو مردم در مجامع بین المللی شكايت نمايند.
رییس خانه صنعت ، معدن و تجارت ايران در ادامه با اشاره به اینکه در دوران جنگ تحمیلی همه مردم ایستادگی کردند گفت:در جنگ اقتصادی هم مردم و مسوولین باید در کنار هم قرار گیرند تا به پیروزی دست پیدا کنیم .

وی تولیدکنندگان و صادرکنندگان را رزمندگان جبهه اقتصادی کشور توصیف کرد و گفت:جای رزمنده ای که باید در میدان اقتصادی بجنگد در زندان نیست و نبایستی تولیدکننده را به دلیل بدهی بانکی در زندان نگاه داشت.

وی تاکید کرد:در جنگ اقتصادی نباید سازمان تامین اجتماعی از مُهر کردن دفترچه بیمه کارگران یک واحد تولیدی که موقتا توان پرداخت حق بیمه نداشته ،خودداری کند.

سهل آبادی مهم ترین ابزار مقابله با تحریم را تکریم تولیدکنندگان دانست و گفت:تسهیل شرایط فعالیت تولیدکنندگان و صادرکنندگان می تواند اثرات تحریم ها را بی نتیجه سازد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ناصر لارگانی نيز  در اين مراسم گفت: روزگاری صنعت و اشتغال اصفهان در کشور نمونه بود اما اکنون اینگونه نیست.

وی گفت: در شهرک صنعتی شهرستان فلاورجان در سال ٩٠ بیش از ١٢٥٠٠مشغول به کار بودند که این رقم به ٤٥٠٠ نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: نباید در زمان رکود اقتصادی، سازمان امور مالیاتی، بانک‌ها، تامین اجتماعی و گمرک بر صنعتگر فشار وارد کنند.

حجت الاسلام موسوی لارگانی با بیان این که ترخیص نشدن کالاها باعث تعطیلی کارخانه‌ها می‌شود، افزود: در زمان تحریم باید بروکراسی اداری را کم کنیم چون فشارهایی که به تولید کننده‌ها و صنعتگران وارد می‌شود باعث شده صنعتگران ما نتوانند بازار عراق را در دست بگیرند.
وی با بیان اینکه امروز سرمایه گذاری در بانک ها به صرفه تر از ماندن در صنعت است گفت: در مقطعی که جنگ اقتصادی تمام عیار علیه ماست نباید خود تحریمی داشته باشیم.
رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به این که صدور بخشنامه و لغو بخشنامه‌های قبلی راهکار نیست، افزود: بیش از ٢٠ بخشنامه در یک ماه گذشته برای ارز صادر شده که اینگونه اقدام ها صنعتگر را فلج می ‌کند.

وی اضافه کرد: تولید کنندگانی که با ارز سه هزار تومانی کالاهایی را تولید کردند و فروختند اکنون با این قیمت ارز نمی‌توانند تولید را ادامه دهند.

حجت الاسلام موسوی لارگانی گفت: با رونق صادرات، اشتغال و اقتصاد رونق پیدا می کند.

وی با بیان اینکه دولت و مجلس باید مدافع آب استان اصفهان باشند و از حقوق مردم اصفهان دفاع کنند خاطر نشان کرد: انتظار داشتم اعضای مجلس و دولت همگی یکصدا به دنبال حل مساله آب اصفهان باشند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان اظهار داشت: اصفهان به عنوان نقطه راهبردی کشور بودجه ١١ استان را تامین می‌کند اگر این استان فلج شود مشکلات بسیاری برای کشور پیش می آید.

به گزارش باز نيوز در این مراسم با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان، از هفت واحد نمونه ملي،٢٠ شرکت نمونه استانی و ٣٠ شرکت قابل تقدیر استانی تجلیل شد.

بیشترین صادرات اصفهان شامل فلزات سنگین، فرآورده‌های نفتی، فرش و کفپوش، محصولات لبنی، مصنوعات سنگ، گچ و سیمان، سنگ فلز جوش و خاکستر آن، محصول شیمی آلی، مواد پلاستیکی و اشیاء آن، محصولات سرامیکی و مصنوعات چُدن و آهن است.

عراق، امارات متحده عربی، افغانستان، تایلند، عمان، پاکستان، چین، ترکیه، ترکمنستان و ارمنستان ١٠ کشور مقصد صادراتی استان اصفهان هستند.

b7389